Založ si blog

Kúsok Neba

Kúsok neba

“Keď sa ťa opýtam na ženy, vymenuješ mi tvoje favoritky, ale nemôžeš mi povedať aké to je prebudiť sa vedľa ženy a byť šťastný. Opýtam sa na lásku a zarecituješ sonet. Nikdy sa ti ale nestalo, žeby si sa pozrel na ženu, ktorá ťa okamžite okúzlila a ty by si vedel, že Boh ju stvoril kvôli tebe. Že ju stvoril, aby ťa zachránil. Nevieš aké to je byť jej anjelom, dať jej lásku a všetko pretrpieť. Až do konca. Nevieš, čo je to strata, pretože tú spoznáš, len keď máš niekoho radšej, ako sám seba. Pochybujem, že by si mal odvahu takto milovať. – Robin Williams, Good Will Hunting    Mal by si takú odvahu?

Láska bola vždy symbolom niečoho krásneho, symbolom šťastia. Pri jej predstave si každý predstavil chvíle naplnené tým neopísateľným pocitom milovať a byť milovaným. Tak prečo sa mnohí z nás lásky boja ? Lebo postupne sa tá krásna predstava premenila na hádky, ubližovanie, rozvody, slzy a samotu. Snažíme sa o nej všetko vedieť, to ako vyzerá, ako sa správajú zamilovaní,.. Ale poznáme ten pocit ? Lebo láska, pravá láska, to nie sú ľudia ako takí, nie ich krásne oči, milý úsmev, pekný dom či rýchle auto. Láska je cit. Nemôžeme sa ju snažiť zosobniť lebo to je nemožné. Nie je to človek, nemôžeme ju viniť za slzy a smútok. Je to energia, čo naplní srdce. Niečo medzi nebom a ľudským srdcom. Nie láska nám ubližuje, to my sami, keď sa snažíme chytiť niečo, čo je nedoknuteľné. Cesta k nej nie je preto jednoduchá. Žiada si odvahu, trpezlivosť a vieru. Ale ak sa nám to podarí, ak pravá láska vstúpi do nášho života, nič už nebude ako predtým. Slnko bude hrejivejšie a hviezdy budú žiariť jasnejšie. Šťastie naplní našu dušu a život dostane zmysel.

Boh nás predsa stvoril aby sme milovali. Nemusíme robiť nič iné no my namiesto toho premýšľame o veciach, na ktorých vôbec nezáleží. Dávame si ciele, za ktorými sa ženieme a postupne prichádzame o všetko. Neuvedomuje si, že svet bez lásky by ani nezačal a že našou úlohou je aby v láske žil nekonečne. Niektorí sa zamilujú často a vždy na krátky čas, iní zostávajú aj roky v „láske“ bez lásky. Je pre nás ťažké opísať niečo čo nepoznáme. Až keď si nájde pravá láska cestu aj do nášho srdca, vieme že sa nepotrebujeme pýtať, kričať ani utekať. Vtedy zostaneme a milujeme.

Podľa mňa, je láska kúsok neba. Kúsok, ktorý dostaneme od Boha, aby sme v neho nestratili vieru. Daruje nám jeden druhého, aby sme si vedeli predstaviť tú lásku, akou nás raz obklopí On sám. Zrazu budeme mať niekoho kto bude kráčať s nami a je jedno po akej ceste pôjdeme, lebo už sa nebudeme náhliť za žiadnym cieľom. Pretože to, na čom na svete najviac záleží už budeme mať. A keď sa pozriem na toho človeka, budem milovať svoj odraz v jeho očiach , jeho hlas keď povie milujem ťa, jeho ruky a to ako držia moje… Ale nie preto, že je dokonalý, najkrajší či najmúdrejší. Preto, že medzi nami bude taká láska, žiara, vychádzajúca z našich sŕc.

Až keď budeme mať srdcia čisté a otvorené, pochopíme pravú lásku. Lebo  láska nebolí, nesmúti, nehnevá sa ani nezúri. Nikdy sa nepomstí a nič nežiada. Prijíma čo dáš a dá všetko čo má. Nedá sa prirovnať k ničomu inému, len k nebu. Je presne ako nebo, len keď v ňu veríš, môžeš ju dosiahnuť.

Záhrada

26.06.2018

Poď ukážem ti kde rastú najkrajšie kvety Záhrada ktorá nikdy neuvädne Poď urobíme si tam deti Nech každý závisťou zbledne Oni nevedia ako krásne vonia divý kvet Nevedia kde je náš tajný viac »

Láska nepozná cestu

02.05.2018

Keď rozmýšľam či si prišiel ty ku mne alebo ja k tebe, neviem sa rozhodnúť. Zdá sa mi akoby sme od začiatku sveta boli spolu. Dá sa kráčať k niečomu čo už dávno kráča s tebou? A teraz viac »

Prečo ma miluješ?

17.04.2018

Lebo Boh to tak chcel. Chcel aby cez deň svietilo slnko, v noci žiarili hviezdy a aby som ťa ja milovala navždy. Neviem prečo napísal tvoje meno do môjho srdca ale viem, že On sa nikdy nemýli. viac »

merkel, putin

Nord Stream 2, Ukrajina či Sýria. Merkelová má s Putinom čo preberať

18.08.2018 20:41

Nemecká kancelárka Merkelová a ruský prezident Putin uviedli, že na svojom stretnutí budú hovoriť aj o vyhliadkach na mierovú misiu OSN na východe Ukrajiny.

most, janov

Správca diaľnice v Janove predstúpil pred verejnosť. Ponúkol milióny, nie však ospravedlnenie

18.08.2018 20:23

Pred novinármi dnes popoludní prvýkrát od zrútenia časti viaduktu v Janove stálo vedenie spoločnosti, ktorá diaľnicu A10 aj s Morandiho mostom spravuje.

Erdogan

Erdogana opäť zvolili za šéfa Strany spravodlivosti a rozvoja

18.08.2018 19:35

Tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana znova zvolili za predsedu vládnucej islamsko-konzervatívnej Strany spravodlivosti a rozvoja.

počasie, leto, teplo, horúčavy

Horúčavy potrápia obyvateľov západného a južného Slovenska, SHMÚ vydal výstrahy

18.08.2018 18:46

Vysoké teploty vzduchu sa v nedeľu (19.8.) môžu vyskytnúť na území západného a južného Slovenska.

patri

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 13
Celková čítanosť: 7432x
Priemerná čítanosť článkov: 572x

Autor blogu

Kategórie