Založ si blog

Ochutnaj svoj život

Dôvodom našej neistoty v samých seba, je porovnávanie nášho úsilia s výsledkami ostatných.

Neporovnávaj sa s druhými. Jediná osoba, od ktorej by si mal byť lepší, je osoba, ktorou si bol včera.

Verím v to, čo vravia tieto citáty. Až priveľa času trávime tým, že sa medzi sebou porovnávame a či už vedome alebo nie, snažíme sa žiť tak ako iní. Sledujeme životy iných viac a s väčším záujmom ako tie vlastné. Nemyslím si, že je zlé nechať sa inšpirovať niekým iným, mať nejaký dobrý príklad toho, ako by mal vyzerať náš život či my samy.. No nikdy sa nesmieme nechať ovplyvniť až tak, že ak nedosiahne to čo iní, ak nebudeme vyzerať ako oni tak náš život nebude stáť za nič. Verím v to, že každý z nás aj ten o ktorom si myslíme, že musí na sebe a svojom živote milovať všetko, aj ten chce niečo, čo má niekto iný. Sme totiž ľudia. Aj keď si krásny, múdry, bohatý.. vždy bude človek, ktorý bude v niečom krajší ako ty, bude o niečo múdrejší ako ty a bude mať viacej ako máš ty. A možno ten najlepší športovec by chcel vedieť spievať.. možno ten kto vie spievať by chcel spievať tak ako niekto iný.. naše túžby a sny sme v mnohom prispôsobili iným ľuďom a svetu, v ktorom žijeme. Zabudli sme pritom na seba, na naše schopnosti a to čo naozaj chcem a naozaj dokážeme. Nikto z nás predsa nemôže vymeniť svoj život s niekým iným. Musíme si uvedomiť, že život je jediné čo máme a že to vôbec nie je málo.

Mali by sme sa snažiť aby sme sa každým dňom viac podobali na seba, nie na ostatných. Snažme sa prísť nato, čo nás robí šťastnými a čo naopak nie. A keď to zistíme, odstráňme zo života to zlé a zmeňme to, čo sa dá zmeniť. Snažme sa byť lepšíme než sme boli. Snažme sa byť láskavejšími, priateľskejšími, úprimnejšími. Majme oči otvorené ale nezabúdajme, že to čo vidíme je nič v porovnaní s tým, čo môžeme cítiť. Cíťme najviac ako sa dá, aj keď pocity občas bolia, občas hnevajú ale keď milujú, keď robia šťastnými.. stojí to za všetko. Snažme sa náš život naozaj prežiť v našom vlastnom tele a neberme ho ako hru, v ktorej je len jeden víťaz. Môžeme vyhrať všetci a všetci sa na konci tešiť. Aj tak je jediná vec, ktorú sa snažíme napodobniť len byť šťastnými. Lenže pre každého z náš je prichystaný iný balík šťastia. Každý je rovnako veľký a krásny…Páči sa mi to prirovnanie že život je ako bonboniéra.. Predstavme si, že bonbóny v nej, to je naše šťastie. Každý má inú bonboniéru, lebo každému chutia iné bonbóny. Niekto si ju otvorí hneď a zje ich všetky naraz. Potom záleží už len na ňom, či pôžitok z nich a ich sladká chuť zostane v našich ústach alebo na ňu zabudneme a začneme hneď hľadať iné chute. Veď čo ak on má lepšiu?! Niekto ju ochutnáva pomaly, každý kúsok si vychutná a na konci s nadšením spomína na všetky tie chute, ktoré ochutnal a na všetko čo mu pripomínali. Vôbec ho netrápi, ako chutili iné iným ľuďom. On bol tak uchvátený vlastnou chuťou svojho života, že nič ho nelákalo viac ako ten kúsok zajtraška.

Skúsme nájsť svoje vlastné šťastie a možno budeme prekvapený, aké príchute môže zrazu mať náš život. Chce to len odvahu, že na konci možno priberieme 😉

Ego láska

13.11.2018

Koho ľúbiš viac mňa či seba povieš prepáč keď ho povedať treba alebo ťa zohreje tvoje ego počas chladných nocí dočkáš sa od svojej pýchy pomoci kedy začneš hovoriť že ťa to mrzí viac »

Záhrada

26.06.2018

Poď ukážem ti kde rastú najkrajšie kvety Záhrada ktorá nikdy neuvädne Poď urobíme si tam deti Nech každý závisťou zbledne Oni nevedia ako krásne vonia divý kvet Nevedia kde je náš tajný viac »

Láska nepozná cestu

02.05.2018

Keď rozmýšľam či si prišiel ty ku mne alebo ja k tebe, neviem sa rozhodnúť. Zdá sa mi akoby sme od začiatku sveta boli spolu. Dá sa kráčať k niečomu čo už dávno kráča s tebou? A teraz viac »

Sýria, Idlib, radikál, zbraň, vojna

Sýrske vládne sily dobyli poslednú baštu džihádistov na juhu krajiny

17.11.2018 18:12

Ústup islamistov do púštnej oblasti je zrejme dôsledkom ich dohody s velením vládnej armády.

Prezidentský palác

Kandidát na prezidenta Mistrík už má dostatok podpisov, volá po spojení síl

17.11.2018 17:38

Mistrík vidí tri možnosti, ako prezidentské voľby dopadnú.

USA Washington Dzurinda prednáška medaila

Expremiér Dzurinda si vo Washingtone prevzal Medailu cti

17.11.2018 16:41

Prednášal o Slovensku, ale aj v československom kontexte, a to pri príležitosti výročia vzniku Slovenskej republiky.

jedlo, tuky, obezita

Miliardové mínus za potraviny. Dovoz rastie, vývoz klesá

17.11.2018 16:07

Saldo zahraničného obchodu Slovenska s poľnohospodárskymi a potravinárskymi výrobkami bolo v období január až august 2018 vysoko pasívne.

patri

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 14
Celková čítanosť: 9112x
Priemerná čítanosť článkov: 651x

Autor blogu

Kategórie