Založ si blog

Ochutnaj svoj život

Dôvodom našej neistoty v samých seba, je porovnávanie nášho úsilia s výsledkami ostatných.

Neporovnávaj sa s druhými. Jediná osoba, od ktorej by si mal byť lepší, je osoba, ktorou si bol včera.

Verím v to, čo vravia tieto citáty. Až priveľa času trávime tým, že sa medzi sebou porovnávame a či už vedome alebo nie, snažíme sa žiť tak ako iní. Sledujeme životy iných viac a s väčším záujmom ako tie vlastné. Nemyslím si, že je zlé nechať sa inšpirovať niekým iným, mať nejaký dobrý príklad toho, ako by mal vyzerať náš život či my samy.. No nikdy sa nesmieme nechať ovplyvniť až tak, že ak nedosiahne to čo iní, ak nebudeme vyzerať ako oni tak náš život nebude stáť za nič. Verím v to, že každý z nás aj ten o ktorom si myslíme, že musí na sebe a svojom živote milovať všetko, aj ten chce niečo, čo má niekto iný. Sme totiž ľudia. Aj keď si krásny, múdry, bohatý.. vždy bude človek, ktorý bude v niečom krajší ako ty, bude o niečo múdrejší ako ty a bude mať viacej ako máš ty. A možno ten najlepší športovec by chcel vedieť spievať.. možno ten kto vie spievať by chcel spievať tak ako niekto iný.. naše túžby a sny sme v mnohom prispôsobili iným ľuďom a svetu, v ktorom žijeme. Zabudli sme pritom na seba, na naše schopnosti a to čo naozaj chcem a naozaj dokážeme. Nikto z nás predsa nemôže vymeniť svoj život s niekým iným. Musíme si uvedomiť, že život je jediné čo máme a že to vôbec nie je málo.

Mali by sme sa snažiť aby sme sa každým dňom viac podobali na seba, nie na ostatných. Snažme sa prísť nato, čo nás robí šťastnými a čo naopak nie. A keď to zistíme, odstráňme zo života to zlé a zmeňme to, čo sa dá zmeniť. Snažme sa byť lepšíme než sme boli. Snažme sa byť láskavejšími, priateľskejšími, úprimnejšími. Majme oči otvorené ale nezabúdajme, že to čo vidíme je nič v porovnaní s tým, čo môžeme cítiť. Cíťme najviac ako sa dá, aj keď pocity občas bolia, občas hnevajú ale keď milujú, keď robia šťastnými.. stojí to za všetko. Snažme sa náš život naozaj prežiť v našom vlastnom tele a neberme ho ako hru, v ktorej je len jeden víťaz. Môžeme vyhrať všetci a všetci sa na konci tešiť. Aj tak je jediná vec, ktorú sa snažíme napodobniť len byť šťastnými. Lenže pre každého z náš je prichystaný iný balík šťastia. Každý je rovnako veľký a krásny…Páči sa mi to prirovnanie že život je ako bonboniéra.. Predstavme si, že bonbóny v nej, to je naše šťastie. Každý má inú bonboniéru, lebo každému chutia iné bonbóny. Niekto si ju otvorí hneď a zje ich všetky naraz. Potom záleží už len na ňom, či pôžitok z nich a ich sladká chuť zostane v našich ústach alebo na ňu zabudneme a začneme hneď hľadať iné chute. Veď čo ak on má lepšiu?! Niekto ju ochutnáva pomaly, každý kúsok si vychutná a na konci s nadšením spomína na všetky tie chute, ktoré ochutnal a na všetko čo mu pripomínali. Vôbec ho netrápi, ako chutili iné iným ľuďom. On bol tak uchvátený vlastnou chuťou svojho života, že nič ho nelákalo viac ako ten kúsok zajtraška.

Skúsme nájsť svoje vlastné šťastie a možno budeme prekvapený, aké príchute môže zrazu mať náš život. Chce to len odvahu, že na konci možno priberieme 😉

Prechádzka po blate

04.02.2018

Dnes som sa šla na prechádzku tak ako zvyknem skoro každý deň. Dostala som sa k takej poľnej cestičke, kadiaľ často prechádzam. Mohla som ísť aj inou cestou ale to by som musela ísť iným viac »

Nikdy ma nenechaj samú

24.01.2018

Nikdy. Hlavne keď prší a ja potrebujem slnko. Ani keď príde dúha, lebo potrebujem cítiť jej farby, nie vidieť ich. Neopusť ma ani keď vietor bude silný, bojím sa že samú ma odfúkne ďaleko viac »

Nechaj to ísť

19.01.2018

Nechať ísť. To je rada, ktorú dávame aj dostávame keď nás niečo trápi, keď potrebujeme na niečo zabudnúť. Znie tak ľahko ale ten kto ju počuje vie, aké ťažké je urobiť to. Nechať viac »

Kim Jo-čong Mun Če-in

Boli sme pripravení, no KĽDR stretnutie zrušila, tvrdia Američania

21.02.2018 06:15

Americký viceprezident Mike Pence bol pripravený na stretnutie s predstaviteľmi Severnej Kórey, avšak KĽDR schôdzku na poslednú chvíľu zrušila.

tankovanie, biopalivá, benzín

Ropa otočila kurz, palivá lacnejú

21.02.2018 06:00

Palivá na pumpách začínajú po dlhom čase lacnieť. Končí sa niekoľkomesačné obdobie, počas ktorého ceny neustále rástli, čo netešilo mnohých vodičov.

mueller

FBI obvinila v ruskej kauze piatu osobu, právnika Van der Zwaana

20.02.2018 23:49

Van der Zwaan priznal, že podal tímu FBI vlani v novembri klamlivé informácie o kontaktoch svojej právnej firmy s Gatesom.

Jeremy Corbyn, labouristi

Corbyn popiera tvrdenia o spolupráci s ŠtB ako "absurdné ohováranie"

20.02.2018 21:30

Podľa neho sú tvrdenia v britských denníkoch "čoraz výstrednejšie a úplne nepravdivé".

patri

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 9
Celková čítanosť: 3611x
Priemerná čítanosť článkov: 401x

Autor blogu

Kategórie