Založ si blog

Prechádzka po blate

Dnes som sa šla na prechádzku tak ako zvyknem skoro každý deň. Dostala som sa k takej poľnej cestičke, kadiaľ často prechádzam. Mohla som ísť aj inou cestou ale to by som musela ísť iným smerom než som chcela. Dni pred dneškom bolo mokro a hoci dnes svietilo slnko, všade ešte zostalo blato. Keď som stála pred tou cestou a videla, že bude ťažké prejsť cez ňu, rozmýšľala som chvíľu ale naozaj len chvíľu.. poobzerala sa okolo a vykročila vpred. Povedala som si, že ak pôjdem po tráve na krajoch cesty, tak sa nezašpiním a pôjde to ľahko. Na začiatku to tak aj bolo ale potom sa pomaly tráva strácala a čím jej bolo menej tým viac som sa dostávala do blata. Až som už nemala na výber a zostalo mi len ísť ďalej po tom blate. Nebolo ešte vyschnuté, bolo mokré takže som sa miestami poriadne doňho zaborila. Mala som pocit, že miesto topánok mám obuté blato a že mi tak neskutočne ťaží nohy až som mala pocit, že zastanem. No potom som si uvedomila, že zostať tam stáť len tak mi nepomôže a vrátiť sa už tiež nemalo význam. Tak som šla ďalej. Strach z toho, že tam ešte zapadnem až tak, že tam po mne zostane topánka vystriedali myšlienky nato, ako už tá cesta skončí. Čím bližšie som bola k jej koncu, tým som sa mi to celé zdalo ľahšie a nepodstatné..veď to nič nie je. Zrazu tu bol koniec cesty a ja som si konečne mohla trochu očistiť topánky. Vtom momente mi zasvietilo slnko priamo do tváre a bolo tak krásne ako si tak žiarilo na oblohe.. akoby sľubovalo, že už bude len teplejšie.

Niekedy pri konci tej cesty som si uvedomila, ako veľmi sa teraz tá cesta pobodá môjmu životu. Aj keď som sa práve len začala zabárať do toho blata…

Ochutnaj svoj život

01.02.2018

Dôvodom našej neistoty v samých seba, je porovnávanie nášho úsilia s výsledkami ostatných. Neporovnávaj sa s druhými. Jediná osoba, od ktorej by si mal byť lepší, je osoba, ktorou si bol viac »

Nikdy ma nenechaj samú

24.01.2018

Nikdy. Hlavne keď prší a ja potrebujem slnko. Ani keď príde dúha, lebo potrebujem cítiť jej farby, nie vidieť ich. Neopusť ma ani keď vietor bude silný, bojím sa že samú ma odfúkne ďaleko viac »

Nechaj to ísť

19.01.2018

Nechať ísť. To je rada, ktorú dávame aj dostávame keď nás niečo trápi, keď potrebujeme na niečo zabudnúť. Znie tak ľahko ale ten kto ju počuje vie, aké ťažké je urobiť to. Nechať viac »

Kim Jo-čong Mun Če-in

Boli sme pripravení, no KĽDR stretnutie zrušila, tvrdia Američania

21.02.2018 06:15

Americký viceprezident Mike Pence bol pripravený na stretnutie s predstaviteľmi Severnej Kórey, avšak KĽDR schôdzku na poslednú chvíľu zrušila.

tankovanie, biopalivá, benzín

Ropa otočila kurz, palivá lacnejú

21.02.2018 06:00

Palivá na pumpách začínajú po dlhom čase lacnieť. Končí sa niekoľkomesačné obdobie, počas ktorého ceny neustále rástli, čo netešilo mnohých vodičov.

mueller

FBI obvinila v ruskej kauze piatu osobu, právnika Van der Zwaana

20.02.2018 23:49

Van der Zwaan priznal, že podal tímu FBI vlani v novembri klamlivé informácie o kontaktoch svojej právnej firmy s Gatesom.

Jeremy Corbyn, labouristi

Corbyn popiera tvrdenia o spolupráci s ŠtB ako "absurdné ohováranie"

20.02.2018 21:30

Podľa neho sú tvrdenia v britských denníkoch "čoraz výstrednejšie a úplne nepravdivé".

patri

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 9
Celková čítanosť: 3613x
Priemerná čítanosť článkov: 401x

Autor blogu

Kategórie